Cel mai dramatic final de sezon! Promovarea în liga secundă din Germania s-a decis cu un penalty în prelungiri - www.infoziare.ro

Wurzburger Kickers a scos un egal în prelungirile partidei cu Hallescher, scor 2-2, și a promovat în liga secundă din Germania. Ultima etapă din eșalonul al treilea al Germaniei s-a desfășurat după un scenariu de Spielberg. Wurzburger Kickers se afla pe locul 3 și era sigură de promovare dacă ar fi câștigat cu Hallescher, pentru că Bayern II, liderul diviziei, nu are drept de promovare. ... [citeste]

Actualizata la: 05 iul 2020

Gyor a câștigat Liga Campionilor! Totul s-a decis în prelungiri. Final absolut dramatic - 47% - Realitatea TV
VIDEO Tottenham - Arsenal 1-1 / Final dramatic pe Wembley - Tunarii au ratat un penalty n prelungiri - 42% - HotNews
Sepsi - CFR Cluj 1-2. Final dramatic! Campioana s-a impus în 10 oameni la Sf. Gheorghe, graţie unui penalty transformat de Deac în prelungiri - 40% - Pro Sport
VIDEO Viitorul o bate pe Astra dramatic, în prelungiri! Final cu scandal, la primul eșec al oaspeților în acest sezon: Hagi, trimis în tribune - 39% - Gazeta Sporturilor
Liga 2, etapa 36, rezultate și clasament actualizat. Chindia rămâne lider! U Cluj câştigă în minutul 89 şi revine pe loc de baraj. Final dramatic de sezon! - 34% - Fanatik
FOTO New Dinamo prinde contur! "Câinii" se impun dramatic la penalty-uri în derby-ul cu FCSB din finala Cupei României U19 » Meciul s-a decis la penalty-uri într-o manieră dramatică - 33% - Gazeta Sporturilor
Liga Naţiunilor | Tot ce trebuie să ştii despre noua competiţie UEFA: grupe, rezultate, program şi echipele promovate/retrogradate. Olanda egalează în prelungiri în Germania şi câştigă dramatic grupa! Rezultatele înregistrate luni - 32% - Pro Sport
VIDEO CSA Steaua, eliminată din Cupa României! Roș-albaștrii pierd dramatic cu Popești-Leordeni, după ce au ratat un penalty în prelungiri - 32% - Gazeta Sporturilor
Final de sezon în Serie A | Atalanta şi Inter merg în Liga Campionilor, Milan şi AS Roma în Europa League. Ionuţ Radu a evitat dramatic retrogradarea în Serie B, Daniele De Rossi s-a retras - 31% - Pro Sport
Finalul sezonului în Liga 1! Momente incredibile în meciul care a trimis Timişoara în liga secundă. Mutu şi-a făcut cruce, dar a fost salvat de un penalty norocos - 31% - Pro Sport
FC România a ratat dramatic promovarea în liga a opta din Anglia - 30% - Libertatea
Danemarca – România 2-1, în preliminariile Euro U21 de tineret din 2021. Tricolorii mici și-au revenit în final, dar Coman a ratat un penalty în prelungiri! - 30% - Libertatea
CFR Cluj - CSU Craiova 1-0 în PLAY OFF LIGA 1. Oltenii au ratat un penalty în prelungiri VIDEO - 30% - RomaniaTV