RAPID - TURRIS 0-0 // VIDEO Lincar, după meciul tensionat cu Rapid, de la Voluntari: „Bine că suntem teferi!” - www.infoziare.ro

Erik Lincar (41 de ani), antrenorul lui Turris Turnu Măgurele, a vorbit despre remiza obținută de echipa sa în deplasare cu Rapid, scor 0-0. Partida disputată la Voluntari s-a aprins înainte de pauză, când rapidistul Ionuț Voicu a fost eliminat pentru o intrare agresivă. Fanii giuleștenilor au pornit haosul, au aruncat cu obiecte spre jucătorii lui Turris și au fost la un pas să se „încaiere” cu forțele de ordine. ... [citeste]

Actualizata la: 26 feb 2020

RAPID - TURRIS. Erik Lincar: „Cu siguranță, Rapid este dorită în Liga 1. Dar asta nu înseamnă că are nevoie de ajutor” - 43% - Gazeta Sporturilor
TURRIS - RAPID 1-1. Erik Lincar: „Am simțit un vânt din spate, dar îmi iubesc jucătorii! Acum nu mă voi umili pentru ce nu e al meu” - 36% - Gazeta Sporturilor
RAPID - TURRIS // VIDEO „Peste tot acasă” » Atmosferă superbă creată de ultrașii Rapidului la Voluntari - 36% - Gazeta Sporturilor
Daniel Pancu e încântat de ultimele 45 de minute din meciul cu UTA: ”Ne aducem aminte că suntem Rapid așa”. Președintele giuleștenilor vrea victorie în ultima etapă, iar soarta să-i surădă echipei sale> ”Suntem obligați, pentru că ne-am recăpătat moralul, mândria, orgoliul, să o batem pe Turris” - 35% - Pro Sport
Erik Lincar, dărâmat după ce Turris Oltul a ratat promovarea în Liga 1 în minutul 90+7, când Rapid a egalat: ”Acesta este fotbalul: imprevizibil, dureros de multe ori. Mi s-a părut un vânt din spate pentur acest meci egal” - 34% - Pro Sport
Erik Lincar, atac subtil la Petrolul și Rapid privind lupta pentru promovarea. Turris Oltul a făcut egal cu ”cea mai bună echipă din play-off”, dar fostul stelist vrea mai mult - 33% - Pro Sport
FOTO Faza zilei s-a petrecut la meciul Rapid - Turris » Adrian Iencsi a lovit-o din greșeală pe arbitra de rezervă. Ce s-a întâmplat după - 32% - Gazeta Sporturilor
Ironii după Rapid – FC Voluntari 0-1: ”Suntem pe locul 3 pentru că avem banii la zi!” - 32% - Fanatik
FC ARGEȘ - TURRIS 3-2 // FOTO Erik Lincar acuză arbitrajul după prima înfrângere cu Turris! S-a plâns pe Facebook + Se gândește să plece - 31% - Gazeta Sporturilor
LIGA 2, etapa #4, liveSCORE de la 11:00 » Programul și cele mai tari cote: meciul etapei e Rapid - Turris - 31% - Gazeta Sporturilor
Rapid, criticată aspru la TV după meciul cu FC Voluntari: „Neliniștea aduce greșeli” / „E mult haos!” - 31% - Fanatik
FOTO VIDEO. Imagini incredibile la meciul Steaua-Rapid: „Liniștește-te, mami va fi bine!” - 30% - Digi24