WTA Adelaide: Ashleigh Barty, în finală - Victorie dificilă cu Danielle Collins - www.infoziare.ro

WTA Adelaide: Ashleigh Barty, în finală - Victorie dificilă cu Danielle Collins

Ashleigh Barty a avut parte de un meci foarte greu cu Danielle Collins, fiind nevoie de tiebreak în decisiv pentru a fi stabilită învingătoarea. Liderul mondial s-a impus, scor 3-6, 6-1, 7-6(5), după un duel de o oră și 52 de minute. Barty o va întâlni în finala turneului de la Adelaide pe Dayana Yastremska (24 WTA). [citeste]

Actualizata la: 18 ian 2020
Ziarul: HotNews

WTA Cincinnati: Svetlana Kuznetsova, în finală după o victorie surprinzătoare cu Ashleigh Barty - 40% - HotNews
​WTA Elite Trophy: Ashleigh Barty s-a calificat n finală/ Victorie n fața Juliei Goerges - 40% - HotNews
Tenis: Gabriela Talabă, victorie remarcabilă în faţa americancei Danielle Collins, la Naples (ITF) - 40% - AGERPRES
​WTA Beijing: Naomi Osaka, adversara lui Ashleigh Barty din finală / Victorie categorică în fața lui Wozniacki - 39% - HotNews
VIDEO WTA Adelaide: Calificare cu emoții pentru Ashleigh Barty în sferturi - 39% - HotNews
​Turneul Campioanelor: Ashleigh Barty, adversara Elinei Svitolina din finală / Victorie în trei seturi cu Pliskova - 39% - HotNews
KAROLINA PLISKOVA - ASHLEIGH BARTY 6-7, 3-6 // VIDEO Simona Halep revine pe locul 2 în clasamentul WTA după ce Ashleigh Barty a învins-o pe Karolina Pliskova în finala de la Miami - 39% - Gazeta Sporturilor
VIDEO WTA Adelaide: Ashleigh Barty a câștigat primul turneu în țara natală - 39% - HotNews
​WTA Adelaide - Noul "copil" al circuitului feminin: Ashleigh Barty și Simona Halep, principalele favorite - 38% - HotNews
​VIDEO Australian Open: Nu a fost loc de surprize - Petra Kvitova, n finala la Melbourne (7-6, 6-0 cu Danielle Collins) - 38% - HotNews
Ashleigh Barty, la un pas să-şi apere trofeul câştigat anul trecut la US Open. Barty şi Azarenka s-au calificat în finala probei feminine de dublu - 37% - Pro Sport
NAOMI OSAKA - DANIELLE COLLINS 6-4, 6-2 // VIDEO Osaka, o nouă victorie în duelul de la distanță cu Simona Halep » Cum arată lupta pentru locul 1 - 36% - Gazeta Sporturilor
WTA Birmingham: Ashleigh Barty, în sferturi - A noua victorie consecutivă în circuit - 33% - HotNews
Tenis: Ashleigh Barty, liderul WTA, victorie lejeră în primul tur la Wimbledon - 33% - AGERPRES