​Europa League: Ludogorets, învinsă cu 6-0 de Espanyol / Spaniolii și Manchester United au obținut calificarea în 16-imi (Rezultatele serii) - www.infoziare.ro

Joi au avut loc partidele din etapa a patra a grupelor Europa League. Ludogorets, cu Keșeru pe teren timp de 39 de minute, a fost învinsă cu 6-0 de Espanyol Barcelona (rezultatul serii, formația spaniolă s-a calificat în primăvara europeană). Goluri multe s-au mai înscris în partidele Astana vs AZ Alkmaar (0-5), Dudelange vs Sevilla (2-5) sau LASK Linz vs PSV (4-1). Manchester United (3-0 vs Partizan) și Wolverhampton (1-0 vs Slovan Bratislava) au obținut victorii importante (echipa lui Solskjaer s-a calificat în 16-imi), în timp ce Eintracht Frankfurt (1-2 vs Standard Liege) și Wolfsburg (1-3 vs Gent) au pierdut surprinzător. [citeste]

Actualizata la: 08 noi 2019
Ziarul: HotNews

​Europa League: Victorii pentru Arsenal, Lazio, Ludogoreţ și Sevilla; Manchester United, doar remiză cu AZ Alkmaar (Rezultatele serii) - 41% - HotNews
​Europa League: PAOK, nfrngere cu Vidi; Ludogorets, remiză n Cipru, la Larnaca (Rezultatele serii) - 40% - HotNews
Manchester United, Wolverhampton, Braga, Espanyol şi Ferencvaros, victorioase în deplasare în Europa League - 39% - Jurnalul National
Europa League: Rezultatele serii - FCSB, Ludogorets, Antwerp, calificate în play-off; Sparta Praga, eliminată de Trabzonspor - 39% - HotNews
Fotbal: Manchester United, Wolverhampton, Braga, Espanyol şi Ferencvaros, victorioase în deplasare în Europa League - 38% - AGERPRES
Fotbal: Sevilla, Basel, Celtic, Espanyol şi Manchester United, calificate în şaisprezecimile Europa League - 38% - AGERPRES
​Champions League: Manchester United ntoarce scorul și cștigă n ultimele minute cu Juventus, Manchester City și Real Madrid obțin victorii categorice (Rezultatele serii) - 38% - HotNews
Cu cine joacă CFR Cluj în grupele Europa League! Azi e tragerea la sorți. Grupa morții: cu Manchester United, PSV Eindhoven și Espanyol - 37% - Fanatik
​Champions League: Manchester United, victorie n prelungiri cu Young Boys Berna (1-0) (Rezultatele serii) - 37% - HotNews
Primele echipe calificate în 16-imile Europa League! Celtic, Sevilla, Basel, Espanyol și Manchester United sunt în primăvara europeană - 37% - Fanatik
Primele echipe calificate în 16-imile Europa League! Celtic, Sevilla, Basel, Espanyol și Manchester United sunt în primăvara eurupeană - 37% - Fanatik
​Champions League: Luptele decisive pentru calificarea în careul de ași - Barcelona vs Manchester United și Juventus vs Ajax, meciurile serii - 36% - HotNews