MARIUS COPIL - ANDY MURRAY // VIDEO Copil a luptat admirabil, dar a pierdut un meci de mare luptă contra lui Andy Murray - www.infoziare.ro

Marius Copil (29 de ani, 92 ATP) a pierdut la mare luptă duelul cu Andy Murray (32 de ani, 243 ATP) din sferturile de finală ale turneului ATP 250 de la Antwerp (Belgia). Românul a cedat în trei seturi echilibrate, scor 3-6, 7-6 (7), 4-6, după două ore și 38 de minute de joc. Copil a făcut un prim set sub așteptări, manșă în care și-a pierdut serviciul de nu mai puțin de 3 ori. Murray l-a dominat pe român și s-a impus cu 6-3, în 43 de minute. ... [citeste]

Actualizata la: 19 oct 2019

VIDEO ATP Washington: Marius Copil, nvins de Andy Murray după un meci maraton - Britanicul a plns n hohote minute n șir - 52% - HotNews
ANDY MURRAY SE RETRAGE // Lumea tenisului, șocată de vestea retragerii lui Andy Murray » Mesaje tulburătoare ale lui Darren Cahill, Del Potro sau Andy Roddick - 51% - Gazeta Sporturilor
După un meci maraton cu Marius Copil, Andy Murray s-a retras de la Washington şi nu va participa nici la Toronto - 50% - HotNews
Marius Copil, meci dramatic cu Andy Murray, în sferturile turneului de la Antwerp. Ce a declarat britanicul la final - 50% - Adevarul
Andy Murray – Marius Copil 6-3, 6-7, 6-4 în sferturi ATP Antwerp. Copil n-a mai reușit o nouă minune - 50% - Fanatik
Marius Copil // Cea mai importantă victorie din acest an a venit chiar de ziua lui! Ar putea avea meci cu Andy Murray - 50% - Gazeta Sporturilor
Marius Copil a fost eliminat în sferturile de finală din Antwerp de Andy Murray, după un meci în trei seturi - 50% - Stiri pe surse
Stan Wawrinka - Andy Murray // VIDEO O operație și un șold înlocuit total nu-l opresc! Neînfricatul Andy Murray câștigă în lacrimi primul titlu ATP, după aproape 3 ani! - 49% - Gazeta Sporturilor
MARIUS COPIL - ANDY MURRAY // Supermeci pentru Copil în optimile de la Washington » Când se joacă partida + cum arată raportul duelurilor directe - 48% - Gazeta Sporturilor
MARIUS COPIL - ANDY MURRAY. liveSCORE ACUM Românul e aproape de victoria carierei în fața triplului câștigător de Mare Șlem - 48% - Gazeta Sporturilor
Tenis: Marius Copil, învins de Andy Murray în sferturi la Antwerp (ATP) - 48% - AGERPRES
ANDY MURRAY SE RETRAGE // Nick Kyrgios despre Andy Murray: „E mult mai bun ca Djokovic, dar nu are palmaresul lui” - 47% - Gazeta Sporturilor
ATP Washington: Andy Murray, adversarul lui Marius Copil n optimi (Rezultatele zilei) - 47% - HotNews
Tenis: Andy Murray, adversarul lui Marius Copil în sferturile de finală la Antwerp (ATP) - 47% - AGERPRES