ROMÂNIA U21 - UCRAINA U21 3-0 // Răzbunarea lui Olimpiu Moruțan după prostia din 2018: „M-ați ambiționat că nu ați crezut în mine” - www.infoziare.ro

România U21 a învins Ucraina U21, la Ploiești, scor 3-0, în al doilea meci al grupei de preliminarii pentru Euro 2021. Olimpiu Moruțan (20 de ani) a marcat primul gol al partidei și a răzbunat gestul copilăresc din preliminariile pentru Europeanul U19 din 2018. În martie 2018, naționala U19 a României a ratat dramatic calificarea la Campionatul European. Pe același stadion, „tricolorii” aveau nevoie de o remiză cu reprezentativa similară a Ucrainei. ... [citeste]

Actualizata la: 11 oct 2019

Olimpiu Moruţan, România U21: Sunt foarte fericit că am marcat cu Ucraina - 37% - Mediafax
Răzbunarea lui Moruțan: România câștigă lejer cu Ucraina Under 21 - 36% - DC News
Olimpiu Moruţan după victoria cu Ucraina: Rădoi ne-a spus că dacă o ţinem tot aşa o să ajungem departe - 35% - Stiri pe surse
Răzbunarea lui Moruțan, după un an și jumătate! Mirel Rădoi a ales ca meciul România – Ucraina să se joace la Ploieşti, locul în care “tricolorii” au ratat dramatic calificarea la EURO - 34% - Fanatik
Cea mai fericită zi pentru Moruțan: ”De la meciul din 2018 așteptam clipa asta. M-a ambiționat ce s-a întâmplat atunci” - 31% - Fanatik
România U21 // VIDEO Olimpiu Moruțan: „La Steaua am învățat să fiu mai calm, să joc mai simplu” - 28% - Gazeta Sporturilor
VIDEO România – Ucraina 1-2, la Turul de Elită U19, de la Ploiești. Moruțan, gol și eliminare! Adio, Euro 2018! - 27% - Libertatea
FCSB - SEPSI 2-0 // Gigi Becali, vehement după ce Olimpiu Moruțan a fost schimbat la pauză: „Nu stăm după el! A pierdut toate mingile” - 27% - Gazeta Sporturilor
Olimpiu Moruţan, ironizat de fani pe pagina oficială a FCSB-ului. “Cea mai bună tânără din România. Frumos ruj!” Foto - 27% - Fanatik
Dennis Man și Olimpiu Moruțan, titulari în Metaloglobus – FCSB! Arădeanul revine după 2 luni de pauză. EXCLUSIV - 27% - Fanatik
Prima reacție după ce Olimpiu Moruțan nu a fost convocat de Mirel Rădoi pentru Euro U 21: “FCSB e de vină! Schimbările după zece minute jucate l-au distrus” - 26% - Fanatik
METALOGLOBUS - FCSB 0-2 // VIDEO Dulce descătușare » Olimpiu Moruțan, primul gol după mai bine de un an: reușită superbă în meciul din Cupă - 26% - Gazeta Sporturilor
FCSB - Sepsi // VIDEO Olimpiu Moruțan, mazilit la pauză după ce fusese introdus în minutul 18! Înlocuitorul lui a scos penalty și a dat gol - 26% - Gazeta Sporturilor