ULTIMA ORĂ: Program infernal, joi, la Foro Italico. Simona Halep şi Mihaela Buzărnescu au de jucat două meciuri pentru a ajunge în sferturi. ”Trebuie să jucăm pe terenuri pe care de obicei nu le folosim” - www.infoziare.ro

Debutul Simonei Halep în turneul de la Roma, amânat pentru joi. [citeste]

Actualizata la: 16 mai 2019
Ziarul: Pro Sport

Program infernal, azi, la Roma. Simona Halep şi Mihaela Buzărnescu au de jucat două meciuri pentru a ajunge în sferturi. ”Trebuie să jucăm pe terenuri pe care de obicei nu le folosim” - 82% - Pro Sport
Ea o aşteaptă pe Simona Halep, în semifinale. A jucat un maraton de trei ore şi zece minute şi, în plus, mai are alte două partide încheiate în decisiv la Foro Italico - 30% - Pro Sport
SIMONA HALEP - MIHAELA BUZĂRNESCU // Halep a „devorat” toate româncele cu care a jucat » Se schimbă povestea cu Buzărnescu? SONDAJ: Pe cine susții? - 26% - Gazeta Sporturilor
De partea greşită a unei reveniri. Mihaela Buzărnescu părăseşte cu regret Foro Italico: "Îmi reproşez puţin faptul că, la 3-1, au fost câteva mingi pe care am forţat pe serviciul ei, cu returul. Îmi pare nespus de rău, pentru că aveam o ţintă". Corespondenţă din Roma - 26% - Pro Sport
LIVE BLOG | Halep - Şarapova, în semifinale la Roma, în jurul orei 18:00. Simona caută a doua victorie a carierei în faţa Mariei, triplă campioană la Foro Italico - 24% - Pro Sport
WTA ROMA // FOTO Organizatorii și-au pus spectatorii în cap! Decizia luată în ziua în care niciun meci de la Foro Italico nu s-a jucat din cauza ploii - 23% - Gazeta Sporturilor
Ostapenko, în sferturi la Roma. Partidă cu mulţi nervi la Foro Italico - 23% - Pro Sport
Simona Halep şi-a aflat viitoarea adversară: o jucătoare obişnuită cu meciurile în nocturnă la Foro Italico. Când are loc partida - 23% - Pro Sport
ROMÂNIA - FRANȚA, FED CUP // Mihaela Buzărnescu, program infernal înaintea meciului crucial al echipei de Fed Cup - 23% - Gazeta Sporturilor
VIDEO | Halep, după un meci-bliţ pe zgura de la Foro Italico. Momentul pe care Simona îl consideră esenţial: "Am simţit că e foarte, foarte important!" Ce spune despre lupta pentru #1 şi următoarea adversară | Corespondenţă din Roma - 23% - Pro Sport
EXCLUSIV | "Daaa! Şi noi am câştigat duelul!" Sunt din Constanţa, colindă lumea pentru Simona, au pierdut un banner în taxi când au ajuns la Roma şi au făcut de urgenţă alte două. Imaginile cu inima roşie şi 'Hai Simona' fac înconjurul internetului. Corespondenţă de la Foro Italico - 22% - Pro Sport
VIDEO | Halep, după un meci-bliţ pe zgura de la Foro Italico: "Am jucat bine azi, oamenii de aici fac o atmosferă frumoasă". Momentul esenţial al meciului: "Am simţit că e foarte, foarte important!" Ce spune despre lupta pentru #1 şi următoarea adversară - 22% - Pro Sport
Prima adversară de la Roma are doar cuvinte mari despre Simona Halep. Ce s-a întâmplat înaintea meciului direct de la "Foro Italico" - 22% - Pro Sport
Mihaela Buzărnescu, în "sferturi" la turneul unde a fost refuzată Simona Halep - 22% - Gazeta Sporturilor