WTA ROMA // FOTO Organizatorii și-au pus spectatorii în cap! Decizia luată în ziua în care niciun meci de la Foro Italico nu s-a jucat din cauza ploii - www.infoziare.ro

WTA Roma // Programul zilei de la Roma a fost complet dat peste cap de ploaia torențială care s-a abătut azi asupra capitalei Italiei, care a făcut imposibilă desfășurarea meciurilor. Nu doar jucătorii au fost afectați, ci și spectatorii care își cumpăraseră bilete pentru partidele de azi. Aceștia au aflat că nu vor primi banii înapoi și că tichetele nu vor putea fi folosite joi, anunță puntodebreak.com. ... [citeste]

Actualizata la: 16 mai 2019

Sorana Cîrstea, înfrângere dureroasă la Foro Italico. Corespondenţă din Roma: cronica unui meci în care românca a câştigat net duelul din tribună, dar a încheiat revenirea exact înainte de finiş - 32% - Pro Sport
RAFAroma. Nadal câştigă înfruntarea titanilor cu Novak Djokovic şi este primul finalist al Mastersului de la Foro Italico, după un meci de aproape două ore în care 'seva' a fost împachetată la final de prim set. Corespondenţă de la Roma - 31% - Pro Sport
VIDEO | Halep, după un meci-bliţ pe zgura de la Foro Italico. Momentul pe care Simona îl consideră esenţial: "Am simţit că e foarte, foarte important!" Ce spune despre lupta pentru #1 şi următoarea adversară | Corespondenţă din Roma - 30% - Pro Sport
Nadal continuă lupta pentru trofeul de la Foro Italico: Şapovalov i-a rezistat cinci game-uri. GALERIE FOTO | Corespondenţă din Roma - 30% - Pro Sport
Au învins cu acelaşi scor, dar Halep a fost mai rapidă decât "Regele Zgurii"! Galerie foto de la Foro Italico: Nadal şi-a regăsit ritmul la Roma - 30% - Pro Sport
Ostapenko, în sferturi la Roma. Partidă cu mulţi nervi la Foro Italico - 29% - Pro Sport
Şarapova face mărturisiri la Foro Italico: "Am vrut să am succes şi fără tata. Consider că a fost o provocare pe care mi-am impus-o singură". Corespodenţă din Roma - 28% - Pro Sport
VIDEO | Halep, după un meci-bliţ pe zgura de la Foro Italico: "Am jucat bine azi, oamenii de aici fac o atmosferă frumoasă". Momentul esenţial al meciului: "Am simţit că e foarte, foarte important!" Ce spune despre lupta pentru #1 şi următoarea adversară - 28% - Pro Sport
WTA Roma: Maria Sakkari a eliminat-o pe Petra Kvitova - Programul sferturilor de la Foro Italico - 28% - HotNews
WTA ROMA // A fost anunțat programul zilei de marți » Două românce debutează la Foro Italico - 28% - Gazeta Sporturilor
ULTIMA ORĂ: Program infernal, joi, la Foro Italico. Simona Halep şi Mihaela Buzărnescu au de jucat două meciuri pentru a ajunge în sferturi. ”Trebuie să jucăm pe terenuri pe care de obicei nu le folosim” - 28% - Pro Sport
Arde Roma! Finală de vis, azi, la Foro Italico. Reuşeşte Nadal să câştige pentru a noua oară trofeul? - 27% - Pro Sport
Novak Djokovic – Rafael Nadal 0-6, 6-4, 1-6 VIDEO în finală ATP Roma 2019. Spaniolul, campion a noua oară la Foro Italico - 27% - Fanatik
Ea o aşteaptă pe Simona Halep, în semifinale. A jucat un maraton de trei ore şi zece minute şi, în plus, mai are alte două partide încheiate în decisiv la Foro Italico - 27% - Pro Sport