Dobrogea Sud Constanța-Dinamo 26-33 // „Câinii” 4X4 » Dinamo face un pas mare spre al patrulea titlu consecutiv în Liga Națională - www.infoziare.ro

Dinamo a învins categoric HC Dobrogea Sud Constanța, scor 33-26, în primul meci al finalei Ligii Naționale de handbal masculin. „Câinii” se pregătesc de al patrulea titlu consecutiv și la 16-lea din istoria clubului.  Evoluție impresionantă pentru Dinamo în primul meci al finalei campionatului, disputat pe Litoral. Campioana ultimelor trei ediții a preluat conducerea în minutul 16 și nu a mai cedat inițiativa până la final. ... [citeste]

Actualizata la: 16 mai 2019

Echipa de baschet feminin Sepsi a câştigat al patrulea titlu consecutiv în Liga Naţională - 41% - Mediafax
Dinamo, campioană pentru a patra oară consecutiv la handbal masculin! S-a distrat cu Dobrogea Sud Constanţa în finală - 39% - Fanatik
LIVE SCORE | Finala Ligii Naţionale: Steaua - Dinamo. "Câinii" ţintesc al treilea titlu consecutiv, roş-albaştrii pot deveni campioni după o pauză de 10 ani - 38% - Pro Sport
Dinamo și Dobrogea Constanța merg spre finală! Au câștigat primele meciuri din play-off - 37% - Gazeta Sporturilor
Amalia Tătăran, campioană națională la spadă. Sportiva de la CS Dinamo, la al doilea titlu consecutiv - 37% - Libertatea
LIVE SCORE | Finala Ligii Naţionale: Steaua - Dinamo. Repriză de coşmar pentru oaspeţi! "Câinii" ţintesc al treilea titlu consecutiv, roş-albaştrii pot deveni campioni după o pauză de 10 ani - 36% - Pro Sport
Handbal masculin: Liga Naţională - Remize pentru Dinamo, Steaua şi HC Dobrogea Sud - 36% - AGERPRES
Dinamo – Steaua, în Liga Națională de handbal masculin, etapa a 23-a. Dobrogea Sud a învins Minaur - 35% - Libertatea
Superliga Națională. Steaua dominantă: al patrulea titlu consecutiv la polo! - 35% - Gazeta Sporturilor
Play-off Liga Națională de handbal masculin 2018. Azi se joacă Dinamo – Dobrogea Sud. Toate rezultatele - 35% - Libertatea
Al doilea insucces consecutiv pentru Dinamo » "Câinii" s-au chinuit și la Suceava și au scos cu greu un punct » Urmează al doilea meci din Ligă - 35% - Gazeta Sporturilor
Liga Națională de handbal masculin, etapa a 18-a. Remiză în derby-ul Dinamo – Dobrogea Sud. Steaua a trecut pe primul loc - 35% - Libertatea