FC ARGEȘ - CS MIOVENI 2-0 // VIDEO Derby-ul local dintre Argeș și Mioveni, decis în prelungiri » Cum arată clasamentul Ligii 2 la finalul etapei 30 - www.infoziare.ro

FC Argeș s-a impus cu 2-0 în fața rivalei locale CS Mioveni, cu două goluri marcate în ultimele cinci minute.  Soarta partidei a fost decisă în prelungiri. Mijlocașul Andrei Panait a marcat golul de 1-0 în minutul 90, cu o execuție bine plasată din interiorul careului de 16 metri. Eduard Florescu a stabilit scorul final la ultima acțiune a jocului. Șutul său din 10 metri a fost deviat de un apărător. ... [citeste]

Actualizata la: 16 apr 2019

​Liga 2: CS Mioveni, pe locul al treilea după ce a învins cu 2-0 pe FC Argeș (Clasamentul la finalul etapei a patra) - 48% - HotNews
LIGA 2 // VIDEO Gol fantastic la ultima fază a derby-ului dintre CS Mioveni și FC Argeș! Rezultatele etapei a 11-a + clasament - 47% - Gazeta Sporturilor
CS Mioveni - FC Argeş, scor 2-0 în ultima partidă a etapei a 4-a a Ligii a II-a - 42% - DC News
Dacia Mioveni învinge FC Argeş în ultimul meci al etapei a 4-a din Liga 2. Rezultatele şi clasamentul actualizat - 41% - Adevarul
FC Argeș se bate astăzi cu CS Mioveni, în derby-ul județean al ligii secunde - 40% - Bitpress.ro
Prefectul de Argeș a discutat cu medicii și personalul Spitalului Orășenesc Mioveni despre decizia CJU Argeș de a trata la Mioveni infecțiile cu COVID-19 - 39% - Bitpress.ro
LIGA 2 // CS MIOVENI - FC ARGEȘ, liveSCORE de la 19:00: Nicolae Dică vrea triumful în derby-ul județului Argeș » Echipe probabile + cote - 39% - Gazeta Sporturilor
MIOVENI - FC ARGEȘ 0-1 // FOTO Mai sunt stadioane în România unde oamenii vin în număr mare la meciuri » Derby-ul local din Liga a 2-a a eclipsat meciurile granzilor din Liga 1! - 36% - Gazeta Sporturilor
Liga 2: FC Argeș vs CS Mioveni 2-0 / Golurile au fost înscrise în prelungiri - 36% - HotNews
Liga a 2-a: Dacia Mioveni s-a impus în derby-ul cu FC Argeș - 34% - Romania Libera
Derby argeșean în CN Național de Handbal Feminin: CS Dacia Mioveni – FC Argeș - 34% - Bitpress.ro