Valtteri Bottas, de la Mercedes, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Australiei - www.infoziare.ro

Plecat al doilea în cursa de la Melbourne, Valtteri Bottas l-a devansat pe colegul său de echipă, pilotul britanic Lewis Hamilton (Mercedes), cvintuplu campion mondial, care obţinuse primul pole position al sezonului de Formula 1. Pe 3 a terminat olandezul Max Verstappen (Red Bull). Hamilton a înregistrat al 84-lea pole position din cariera lui şi […] Post-ul apare prima dată în . [citeste]

Actualizata la: 17 mar 2019
Ziarul: Libertatea

Formula 1. Lewis Hamilton (Mercedes) a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Podiumul a fost completat de Sebastian Vettel (Ferrari) și Valtteri Bottas (Mercedes). - 82% - Biziday
Formula 1. Lewis Hamilton (Mercedes) a câștigat Marele Premiu al Franței. Podiumul a fost completat de Valtteri Bottas (Mercedes) și Charles Leclerc (Ferrari). - 82% - Biziday
​Formula 1: Lewis Hamilton (Mercedes), campion mondial pentru a șasea oară - Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu al SUA - 80% - HotNews
Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Azerbaidjan. Lewis Hamilton, pe locul 2 - 72% - Libertatea
Cum arată linia de start la Formula 1. Valtteri Bottas va pleca din pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului - 63% - Mediafax
FORMULA 1 BAKU // VIDEO+FOTO Valtteri Bottas câștigă Marele Premiu al Azerbaidjanului! Hamilton și Vettel au completat podiumul - 62% - Gazeta Sporturilor
​Formula 1: Valterri Bottas (Mercedes), pole position la Marele Premiu al SUA - 59% - HotNews
Formula 1: Mercedes a anunțat că i-a prelungit contractul și lui Valtteri Bottas - 57% - HotNews
Formula 1: Dublă Mercedes în calificările din Barcelona - Valtteri Bottas, al treilea pole-position consecutiv - 55% - HotNews
Formula 1: Valtteri Bottas a câștigat MP al Azerbaidjanului și a revenit pe primul loc în clasamentul general; Lewis Hamilton a încheiat al doilea - 50% - HotNews
Marele Premiu de Formula 1 al Australiei 2018. Prima etapă din Marele Circ, la Melbourne, între 23 și 25 martie - 48% - Libertatea
Mercedes domină (și) Marele Premiu al Spaniei: Hamilton și Bottas pe primele poziții ale podiumului - 47% - Gazeta Sporturilor