VIDEO Kiki Bertens, campioană la Sankt Petersburg - Victorie n două seturi cu Donna Vekic - www.infoziare.ro

Kiki Bertens (8 WTA) și-a respectat statutul de favorită și s-a impus în finala turneului de categorie "Premier" de la Sankt Peterburg. Olandeza a învins-o în două seturi pe croata Donna Vekic (30 WTA), cap de serie 8, scor 7-6 (2), 6-4, trecându-și în palmares al optulea titlul WTA din carieră. [citeste]

Actualizata la: 04 feb 2019
Ziarul: HotNews

VIDEO WTA Sankt Petersburg: Kiki Bertens și Donna Vekic se vor lupta pentru trofeu - 72% - HotNews
VIDEO ​WTA Sankt Petersburg: Kiki Bertens și Petra Kvitova, în sferturi / Donna Vekic, eliminată (Rezultatele zilei) - 69% - HotNews
​VIDEO WTA Linz: Cori Gauff (15 ani) a reușit surpriza turneului - Victorie în două seturi cu Kiki Bertens, principala favorită - 44% - HotNews
WTA Sankt Petersburg: Kiki Bertens va avea ocazia să își apere trofeul - Duel cu Elena Rybakina - 42% - HotNews
VIDEO WTA St. ​Petersburg: Julia Goerges, eliminată de Vera Zvonareva; Donna Vekic, n sferturi (Lovitura și rezultatele zilei) - 38% - HotNews
WTA Stuttgart: Petra Kvitova, în finală după o victorie în trei seturi cu Kiki Bertens - 38% - HotNews
WTA Roma: Johanna Konta, prima finalistă / Victorie în trei seturi în fața lui Kiki Bertens - 37% - HotNews
WTA Elite Trophy: Kiki Bertens, prima finalistă - Victorie în trei seturi cu Saisai Zheng - 37% - HotNews
​WTA Seul: Kiki Bertens, victorie n trei seturi n finala disputată mpotriva Ajlei Tomljanovic - 37% - HotNews
​Turneul Campioanelor: Sloane Stephens, victorie n trei seturi cu Kiki Bertens / Olandeza s-a aflat la un singur set distanță de semifinale - 36% - HotNews
Irina Begu părăseşte Australian Open după înfrângerea în două seturi în faţa lui Kiki Bertens - 35% - Fanatik
VIDEO WTA St. Petersburg: Kiki Bertens s-a calificat n sferturi; Jelena Ostapeko a fost eliminată (Rezultatele zilei) - 34% - HotNews
WTA Nottingham: Caroline Garcia, campioană după ce a învins-o în tiebreak-ul decisivului pe Donna Vekic - 33% - HotNews
Simona Halep a fost învinsă în finala turneului Premier Mandatory de la Madrid de Kiki Bertens (7 WTA), în două seturi. Halep rămâne pe locul doi WTA. - 32% - Biziday