VIDEO WTA St. ​Petersburg: Julia Goerges, eliminată de Vera Zvonareva; Donna Vekic, n sferturi (Lovitura și rezultatele zilei) - www.infoziare.ro

Vera Zvonareva (97 WTA), fostă ocupantă a locului 2 mondial în octombrie 2010, a eliminat-o pe Julia Goerges (16 WTA, favorită nr. 5) în optimile turneului WTA de la St. Petersburg după un meci de două ore. Rusoaica a fost condusă cu set și break, însă a revenit spectaculos, s-a impus cu 4-6, 6-4, 6-4, și s-a calificat în sferturile competiției, fază în care merge și Donna Vekic. [citeste]

Actualizata la: 31 ian 2019
Ziarul: HotNews

VIDEO ​WTA Sankt Petersburg: Kiki Bertens și Petra Kvitova, în sferturi / Donna Vekic, eliminată (Rezultatele zilei) - 54% - HotNews
WTA New Haven: Caroline Garcia și Julia Goerges, calificate n sferturi (Rezultatele zilei) - 36% - HotNews
VIDEO Indian Wells: Naomi Osaka, în optimi după o victorie în două seturi; Julia Goerges, eliminată în turul trei (Rezultatele zilei) - 36% - HotNews
VIDEO WTA St. Petersburg: Kiki Bertens s-a calificat n sferturi; Jelena Ostapeko a fost eliminată (Rezultatele zilei) - 34% - HotNews
​WTA Linz: Julia Goerges, eliminată de Andrea Petkovic / Victorii pentru Bertens, Alexandrova, Pavlyuchenkova și Gauff (Rezultatele zilei) - 34% - HotNews
VIDEO WTA Sankt Petersburg: Kiki Bertens și Donna Vekic se vor lupta pentru trofeu - 32% - HotNews
VIDEO Kiki Bertens, campioană la Sankt Petersburg - Victorie n două seturi cu Donna Vekic - 32% - HotNews
Tenis: Donna Vekic, eliminată în primul tur al turneului de la Linz (WTA) - 28% - AGERPRES
​WTA Wuhan: Elina Svitolina, Karolina Pliskova, Caroline Garcia și Julia Goerges, eliminate n turul doi (Rezultatele zilei) - 28% - HotNews
​WTA Stuttgart: Petra Kvitova, prima jucătoare calificată în sferturi / Bencic, Vekic, Hsieh, Azarenka, Kontaveit și Pavluychenkova, în optimi (Rezultatele zilei) - 26% - HotNews
​VIDEO CE Polo (m): Serbia, campioana europeană și olimpică, eliminată în sferturi de Spania (Rezultatele zilei) - 26% - HotNews
WTA Moscova: Julia Goerges (10 WTA), nvinsă n sferturi de o sportivă de 17 ani din Serbia - 26% - HotNews
Turneul de la Doha: Simona Halep - Julia Goerges, în sferturi/ ORA meciului - 25% - Mediafax
Simona Halep - Julia Goerges, sferturi la Doha: ziua şi ora meciului - 25% - Realitatea TV