CM Under-23 Canotaj: Romnia a ncheiat competiția cu cinci medalii - Echipajul masculin de 8+1 a cucerit bronzul - www.infoziare.ro

România a încheiat Campionatele Mondiale de canotaj pentru tineret Under-23 de la Poznan (Polonia) cu cinci medalii (două de aur, două de argint și una de bronz). În ultima finală cu participare românească la start, echipajul masculin de opt plus unu a cucerit bronzul. [citeste]

Actualizata la: 30 iul 2018
Ziarul: HotNews

CM Under-23 Canotaj: Două medalii pentru Romnia - Aur pentru echipajul feminin de patru vsle și argint la dublu rame masculin - 46% - HotNews
CE Canotaj: Delegația Romniei a ncheiat competiția cu șapte medalii, fiind liderul clasamentului pe națiuni - 42% - HotNews
​JO de Tineret: Romnia a ncheiat competiţia cu opt medalii - 42% - HotNews
România a cucerit şase medalii la Campionatele Europene de canotaj. Barca regină a cucerit aurul - 34% - Libertatea
CM Under-23 Canotaj: Echipajul masculin de patru rame al Romniei, medaliat cu aur - 32% - HotNews
​CE Canotaj: A treia medalie de aur pentru Romnia prin echipajul feminin de 8+1 - 32% - HotNews
Canotaj. Echipajul masculin de 8+1, medalie de bronz la Cupa Mondială de la Belgrad - 32% - Pro Sport
​CE Canotaj U23: România a cucerit 9 medalii de aur în Grecia - 32% - HotNews
Aur pentru România! Echipajul masculin de patru rame, cea mai strălucitoare medalie la CM de canotaj - 31% - RomaniaTV
România, medaliată la Mondialele de Canotaj. Echipajul masculin de patru vâsle a câștigat argintul - 31% - Antena 3
Canotaj: România a cucerit 9 medalii de aur la Campionatele Europene Under 23 din Grecia - 31% - AGERPRES
Haltere: Romnia a ncheiat Europenele de juniori şi tineret din Polonia cu 20 de medalii - 31% - HotNews
Canotaj: România a cucerit şase medalii la Campionatele Europene de la Lucerna - 31% - AGERPRES
CM Canotaj: Echipajul masculin de patru rame fără cârmaci al României, medaliat cu argint; Alte două echipaje s-au calificat la JO 2020 - 29% - HotNews