Liga 1: Dunărea Călărași - CFR Cluj 0-0 / ncă un pas greșit pentru campioană; Echipa lui Dan Alexa are patru puncte după două etape - www.infoziare.ro

CFR Cluj, campioana României, a înregistrat al doilea rezultat de egalitate consecutiv în Liga 1, 0-0 cu nou-promovata Dunărea Călărași, la primul meci pe bancă al portughezului Toni Conceicao, după plecarea lui Edi Iordănescu. După primele două etape, echipa lui Dan Alexa are patru puncte și rămâne fară gol primit. [citeste]

Actualizata la: 29 iul 2018
Ziarul: HotNews

Dunărea Călăraşi - Dinamo 0-0. Echipa lui Alexa e neînvinsă de patru etape - 55% - Jurnalul National
ASTRA - DUNĂREA CĂLĂRAȘI // Cu doi eliminați, Astra face încă un pas greșit, 1-1 cu Dunărea Călărași » Echipa lui Alexa, neînvinsă cu ultimele 3 campioane - 50% - Gazeta Sporturilor
​Liga 1: Hermannstadt câștigă în minutul 90+6 cu Dunărea Călărași (scor 2-1) și va juca la baraj cu Universitatea Cluj / Echipa lui Dan Alexa a retrogradat - 48% - HotNews
Dan Alexa, furios după ce a ajuns în liga a doua cu Dunărea Călăraşi: 'E incredibil să retrogradezi în urma unui gol luat în minutul 90+6' - 43% - Stiri pe surse
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - GAZ METAN 0-0 // VIDEO Chin de ziua lui Alexa! Dunărea Călărași și Gaz Metan au dezamăgit în primul meci al zilei din Liga 1, 0-0 - 42% - Gazeta Sporturilor
Liga 2: Pas greșit pentru liderul Turris (1-1 cu CSM Reșița); Dunărea Călărași, victorie cu U Cluj (scor 3-2) - Rezultatele zilei - 42% - HotNews
CFR CLUJ - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 0-0 // VIDEO Surpriză în "Gruia" » Campioana remizează cu Dunărea Călărași și poate fi detronată în cazul în care FCSB câștigă Derby-ul » Clasamentul actualizat - 42% - Gazeta Sporturilor
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - DINAMO 1-0 // Dan Alexa visează frumos după victoria contra lui Rednic: „E ceva istoric pentru Călărași!” - 40% - Gazeta Sporturilor
Dan Alexa duce Dunărea Călărași în premieră în Liga I - 38% - Cancan
Dunărea Călăraşi a promovat în Liga 1! Dan Alexa a reuşit o performanţă istorică - 38% - Pro Sport
Dunărea Călărași - Concordia Chiajna 2-1. Echipa lui Alexa câştigă cu un gol marcat în ultimul minut - 37% - Jurnalul National
Dunărea Călărași a mai prezentat 3 transferuri! Iancu, Filip și Mapuku au semnat cu echipa lui Alexa - 37% - Gazeta Sporturilor
CFR CLUJ - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 0-0 // Conceicao s-a enervat după pasul greșit din campionat: "E singurul lucru pe care-l reproșez" - 37% - Gazeta Sporturilor