România a obţinut şapte medalii la Campionatele Europene de canotaj pentru juniori din Franţa: un aur, cinci de argint şi una de bronz - www.infoziare.ro

[citeste]

Actualizata la: 27 mai 2018
Ziarul: Pro Sport

Delegaţia României a cucerit 7 medalii, una de aur, 5 de argint şi una de bronz, la Campionatele Europene 2018 de canotaj pentru juniori - 68% - Libertatea
România a încheiat Campionatele Europene de box pentru juniori din Rusia cu patru medalii: două de argint şi două de bronz - 58% - Pro Sport
România a obţinut şapte medalii la Campionatele Europene de canotaj, fiind liderul clasamentului pe naţiuni - 56% - Digi24
Canotaj: România a cucerit 1 medalie de aur, 5 de argint şi 1 bronz la CE de juniori din Franţa - 53% - Jurnalul National
Festival românesc la Campionatele Europene de canotaj pentru juniori din Franţa. Şase echipaje calificate în finalele A, plus încă două şanse de calificare în lupta pentru medalii - 52% - Pro Sport
Bărci ”cu motor”. România - două medalii de aur şi una de argint la Campionatele Europene de kaiac-canoe pentru juniori şi tineret din Italia - 50% - Pro Sport
Performanţă strălucitoare înregistrată de România la Europenele de Canotaj de la Glasgow: 3 medalii de aur, una de argint şi una de bronz - 44% - Adevarul
România, trei medalii la Campionatele Europene de lupte pentru juniori - 43% - DC News
România, trei medalii de aur la Campionatele Europene de canotaj de la Glasgow - 42% - Antena 3
Canotaj: România a cucerit 9 medalii de aur la Campionatele Europene Under 23 din Grecia - 42% - AGERPRES
România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori la Canotaj - 42% - Antena 3
Canotaj: România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II - 42% - AGERPRES
Kaiac-canoe: România a obţinut patru medalii de argint la Europenele de juniori şi Under-23 - 42% - AGERPRES
Canotaj: România a cucerit şase medalii la Campionatele Europene de la Lucerna - 42% - AGERPRES