Eroul Mihai Popescu » Portarul naționalei României a făcut show Cupa EHF!

Portarul naționalei României, Mihai Popescu, a fost eroul meciului susținut de echipa sa, Saint Raphael, în Final Four-ul Cupei EHF, de la Magdeburg. Formația franceză a învins în prima semifinală echipa gazdă cu 28-27, revenind de la 26-27. Trei parade providențiale a avut românul în ultimele minute, fiind imposibil de învins de către jucătorii nemți. Popescu a avut, de altfel, pe tot parcursul meciului o evoluție excelentă. ... [citeste]

Actualizata la: 19 mai 2018

Portarul naţionalei României, erou pentru o echipă franceză în Germania! Mihai Popescu a calificat-o pe St. Raphael în finala Cupei EHF - 53% - Pro Sport
Mihai Mincă, eroul de la Voluntari. Ce a făcut portarul, după ce a ieșit de pe teren - 45% - Libertatea
Dinamo a pus ochii pe Mihai Aioani, portarul naționalei de tineret: „Nu e nimic de ascuns” - 36% - Gazeta Sporturilor
Coșmar pentru portarul Naționalei României. Unde a ajuns să apere - 36% - Antena 3
Eroul naţionalei de tineret! Portarul Radu a povestit ce a simţit când a apărat penalty-ul din minutul 90+10: "Am simţit că timpul stă în loc! A apărat o ţară întreagă, am fost România, nu doar eu" - 35% - Pro Sport
Cine îi mai poate opri? Francezii au făcut un pas uriaş spre turneul Final Four al Ligii Campionilor şi cu a treia echipă. Portarul Mihai Popescu a înscris două goluri în weekend, într-o victorie mare a formaţiei St. Raphael - 35% - Pro Sport
VIDEO Incredibila Dumanska! Paradele prin care portarul naţionalei României le-a scos peri albi norvegiencelor - 34% - Adevarul
Bianca Bobu, portarul naționalei de hochei a României, dată dispărută din luna august. Antrenorul: ”M-a sunat să mă certe că am pus anunțul” - 34% - Fanatik
U CLUJ - FCSB // CUPA ROMÂNIEI / FOTO Bailamos, băieți! Fanii lui U au făcut show pe „Cluj Arena”, la câțiva metri de concertul lui Enrique Iglesias - 33% - Gazeta Sporturilor
Dinamo e campioana României pentru al treilea an consecutiv! Steaua a condus cu 5 goluri în prima repriză, dar finalul le-a aparţinut "câinilor". Portarul Saeid, eroul meciului - 33% - Pro Sport
Dinamo e campioana României pentru al treilea an consecutiv! Steaua a condus cu 5 goluri în prima repriză, dar finalul le-a aparţinut "câinilor". Portarul Saied, eroul meciului - 33% - Pro Sport
EXCLUSIV | Nu e Ionuţ Radu! Portarul României U21 remarcat de Emilian Dolha: ”Chiar azi vorbeam cu antrenorul naţionalei de tineret de portari. Îmi place!” - 33% - Pro Sport
Spectacol cu "Pope"! Portarul ”naționalei” României a marcat două goluri din poartă în poartă - 33% - Gazeta Sporturilor