Simona Halep, un nou record! Tenismena româncă a învins-o pe Naomi Osaka! Cine e următoarea adversară de la Australian Open - www.infoziare.ro

Simona Halep, numărul 1 WTA, a atins cea mai bună performanţă din carieră la "Australian Open", după ce a câştigat meciul cu Naomi Osaka, locul 72 WTA, scor 6-3, 6-2. Astfel, tenismena româncă s-a calificat în sferturile turneului de Mare Şlem. [citeste]

Actualizata la: 22 ian 2018
Ziarul: Cancan

Simona Halep, un nou record! Tenismena româncă a învins-o pe Naomi Osaka! Cine e următoarea adversară de pe teren - 86% - Cancan
Simona Halep, în sferturi la Australian Open: Românca a învins-o în optimi pe Naomi Osaka din Japonia  - 59% - B1 TV
VIDEO Simona Halep a învins-o categoric pe Naomi Osaka, în optimile de la Australian Open - 52% - Romania Libera
Simona Halep, în optimi la Australian Open, după un meci istoric! Cine e următoarea adversară? - 48% - Realitatea TV
SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA // Organizatorii au anunțat programul de luni de la Australian Open: de la ce oră se joacă partida Halep - Osaka - 47% - Gazeta Sporturilor
Australian Open: Simona Halep și Naomi Osaka, în optimi - 45% -
Simona Halep- Naomi Osaka, ora meciului la Australian Open - 45% -
Mesajul transmis de Naomi Osaka, viitoarea adversară a Simonei Halep, înainte de optimile de finală de la Australian Open 2018 - 45% - Mediafax
Australian Open: Simona Halep - Naomi Osaka, Live text ora 8.00 - 45% -
LIVE BLOG Australian Open | Simona Halep - Naomi Osaka 6-3, 6-2. Numărul 1 e în sferturi la Melbourne, a 3-a oară, după o super-evoluţie. ACUM, îi aflăm împreună viitoarea adversară. Kerber a fost la 3 mingi de eliminare. Djokovic, alungat din regatul său, cu 3-0 - 45% - Pro Sport
Cu cine joacă Simona Halep în semifinale la Australian Open 2020. Și-a aflat adversara! Meci infernal pentru româncă - 45% - Fanatik
AUSTRALIAN OPEN. Manualul de demolare "Simona Halep, lider mondial": intimidare 100% » 3 concluzii după Simona Halep - Naomi Osaka, cel mai bun meci al jucătoarei noastre - 44% - Gazeta Sporturilor
LIVE BLOG Australian Open | ŞTIM viitoarea adversară a lui 'Halepeno': a jucat aproape 3 ore. Simona Halep - Naomi Osaka 6-3, 6-2. Numărul 1 WTA e în sferturi la Melbourne, a 3-a oară, după o super-evoluţie. Kerber a fost la 3 mingi de eliminare. Djokovic, alungat din regatul său, cu 3-0 - 44% - Pro Sport